Tűz ütött ki egy segesvári szórakozóhelyen, 150 embert kellett evakuálni

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A Maros megyei katasztrófavédelem közlése szerint egy zárlat okozta a klubtüzet, amelyet csütörtökre virradó éjjel, röviddel egy óra után tört ki a segesvári Octavian Goga utcai klubban, ahol mintegy 150 embert kellett evakuálni az épületből.

Az Agerpres szerint a segesvári tűzoltók több tűzoltóautóval, és egy SMURD sürgősségi mentőcsapattal érkeztek ki a helyszínre. Mire a mentőalakulatok kiérkeztek, a tüzet a klub személyzete eloltotta, és mintegy 150 ember biztonságosan kimenekült. „Szerencsére senki sem sérült meg” – áll a katasztrófavédelem közleményben. Mint hangsúlyozták, a szórakozóhely személyzetének gyors beavatkozása és a hatékony evakuálás segített elkerülni a súlyosabb helyzeteket.

A szórakozóhely 2015 óta rendelkezik tűzvédelmi engedéllyel, a legutóbbi, 2023-as ellenőrzéskor öt figyelmeztetést kaptak.

A 65 halálos áldozatot követelő Colectiv-tűzeset, ami után ellenőrzések sorozata vette kezdetét, éppen kilenc éve történt Bukarestben. A súlyos égési sérüléseket kezelő központok azóta sem készültek el.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!