Azt kéri Șoșoacă pártja az alkotmánybíróságtól, hogy állapítsa meg Iohannis mandátumának lejártát

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az alkotmánybírósághoz fordult az SOS Románia párt Klaus Iohannis államfő mandátumának lejárta ügyében, írja az Agerpres.

Keddi közleménye szerint az alakulat beadványában kérte az alkotmánybíróságtól, hogy állapítsa meg az államfői tisztség megüresedését, illetve az ideiglenes betöltését indokló körülmények fennállását.

Az alkotmányra hivatkozva hangsúlyozták, hogy az államfő megbízatása az eskütétel napjától számítva öt évre szól, és egyazon személy legfeljebb két mandátumot vállalhat. "A hivatalban levő elnök 2024. december 21-én éjfélkor kitöltötte a második mandátumát (...) Azon túl az elnöki tisztségben eltöltött akár egy nap is egy harmadik mandátum megkezdését jelenti, amire az alkotmány nem ad lehetőséget' – érveltek.

Az SOS Románia ugyanakkor a szenátustól és a képviselőháztól is kérte, hogy hasonló beadvánnyal forduljanak az alkotmánybírósághoz.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!