Hargita megyében volt a legmagasabb a választási részvétel

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adatai szerint vasárnap 21 óráig 52,33 százalékos volt a részvétel a parlamenti választásokon. Ez a későbbiekben még részben módosulhat, hiszen azok, akik sorba álltak 21 órakor, még élhetnek a szavazati jogukkal. Az AEP adatai szerint összesen 9 432 565 személy voksolt az esti urnazárásig.

Ez azt is jelenti, hogy ugyan nem sikerült megdönteni a 2004-es választások 58,74 százalékos részvételét, de az elmúlt négy parlamenti voksoláshoz képest kimagasló jelenlétet hozott a mostani.

Az adatok szerint Hargita megyében mentek el a legmagasabb arányban szavazni, 58,8 százalékos volt a jelenlét, utána Bihar (56.67 százalék), Kolozs (54,99 százalék), Ilfov (54,7 százalék) és Szilágy (54,27 százalék) megyék következnek.

Kovászna megyében 53,83 százalékos volt a részvétel 21 óráig, sőt Marosban is 50 százalék fölé került (50,92 százalék). A magyarok lakta megyék közül Szatmár (45,43 százalék) és Máramaros (44,31 százalék) szerepelt a leggyengébben. Országosan Vaslui megyében volt a legalacsonyabb a részvétel, ott a választásra jogosultak 33,02 százaléka jelent meg az urnáknál.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!