Călin Georgescu arra kérte támogatóit, hogy maradjanak otthon

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Călin Georgescu szerda este arra kérte támogatóit, hogy maradjanak otthon, és kerüljék a konfliktusokat, írja az Agerpres. Az elnökválasztás első fordulóját megnyerő független jelölt arra reagált a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetében, hogy a mellé álló Román Nép Patriótáinak Pártja tüntetést hirdetett a bukaresti Egyetem térre.

„Nincs pártom, nem szimpatizálok egyetlen párttal sem (...). Csak a népem javát akarom a béke és a biztonság megteremtésével. Arra kérek mindenkit, hogy maradjanak otthon a családjukkal és a barátaikkal” – üzente Georgescu.

Támogatóit emlékeztette arra, hogy a véleményüket ki tudják nyilvánítani szavazatok formájában a második fordulóban. Ugyanakkor arra kérte őket, hogy „ne hagyják magukat bevonni konfliktusokba”.

Szerda este a Georgescu mellett kiálló demonstrációval párhuzamosan a bukaresti egyetemi hallgatók a független jelölt ellen tüntettek a kormánypalota előtti téren.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!