Vádat emelt a DNA a volt Kolozs megyei rendőrfőnök ellen
2024. április 29-én Mureşan Cătălin-Claudiu és Paşca Ioan-Raul rendőrök sebességmérést és közúti ellenőrzést tartottak egy kolozsvári útszélen. Egy adott pillanatban az 50-es sebességkorlátozású zónában a radarkészülék egy 110-zel közeledő autót észlelt. Az autóval Mihai Rus, a volt kolozsvári rendőrfőnök száguldozott.
Rus javaslatára az került jegyzőkönyvbe, hogy az autót nem ő, hanem egy másik személy vezette, a mérést végző rendőr, Ioan-Raul Paşca pedig vállalta, hogy nem szabja ki a bírságot az elévülési idő lejártáig. A parancsnok cserébe azt ígérte neki, hogy nem indít fegyelmi eljárást a mulasztás miatt – derül ki a DNA közleményéből, amit az Agerpres ismertetett.
Rust júniusban vette őrizetbe a korrupcióellenes ügyészség, az üggyel a továbbiakban a Kolozs megyei Fellebbviteli Bíróság foglalkozik. Az ügyészség több bűncselekmény elkövetése miatt emelt vádat:
- Mihai Rust szolgálati visszaéléssel való bűnrészesség (amelyből jogtalan előnye származott), valamint hamis nyilatkozat tételével vádolják;
- Ciprian Neagot mulasztással, mert nem jelentette az elkövetett bűncselekményeket;
- Aurelian Mircea Rotart szolgálati visszaéléssel, hamis nyilatkozatban való bűnrészességgel és mulasztással;
- Ioan Raul Paşcát és Cătălin Claudiu Mureşant pedig szolgálati visszaélés és bűnrészesség vádjával állítják bíróság elé.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom