Őrizetbe vették a Kolozs megyei rendőrség parancsnokát

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Őrizetbe vette hétfőn a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a Kolozs megyei rendőrség parancsnokát, Mihai Rust, akit hivatali visszaélésben való bűnrészeséggel és hamis nyilatkozattétellel gyanúsítanak, írta az Agerpres.

Ugyanebben az ügyben őrizetbe vették a közlekedési rendőrség megyei parancsnokát, Aurelian Mircea Rotart és két közlekedési rendőrt is.

A DNA hétfőn a Kolozs megyei rendőrség székhelyén vizsgálódott. Az ügyészség közleménye szerint Aurelian Mircea Rotart hivatali visszaélésben való bűnrészeséggel, hamis nyilatkozattételben való bűnrészességgel és feljelentés elmulasztásával gyanúsítják. A rendőrök egyike, Ioan Raul Paşca kétrendbéli hivatali mulasztás, a másik rendőr, Cătălin Claudiu Mureşan hivatali visszaélésben való bűnrészeség gyanúja miatt került őrizetbe.

A nyomozók szerint április 29-én Kolozsváron közlekedési rendőrök egy csoportja – köztük Ioan Raul Paşca és Cătălin Claudiu Mureşan – leintette Mihai Rus autóját, mert óránként 110 kilométeres sebességgel hajtott egy olyan útszakaszon, amelyen 50 km/h a megengedett sebesség.

A Kolozs megyei rendőrség parancsnoka az ügyészek szerint a többi gyanúsítottal együtt módot talált arra, hogy elkerülje a bírságot és a jogosítványa felfüggesztését. Mihai Rus javaslatára az került jegyzőkönyvbe, hogy az autót nem ő, hanem egy másik személy vezette, Ioan-Raul Paşca pedig vállalta, hogy nem szabja ki a bírságot az elévülési idő lejártáig. A parancsnok cserébe azt ígérte neki, hogy nem indít fegyelmi eljárást a mulasztás miatt – olvasható a DNA közleményében.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!