Járni kezdett a vonat, amit Románia 20 év után először vásárolt
A Coradia Stream elektromos meghajtású vonatszerelvény, az első vonat, amit a román állam az utóbbi 20 évben vásárolt, megkezdte tesztútjait Bukarest és Brassó között, és a tervek szerint november 20-ától utasokat is szállítani fog ugyanezen az útvonalon.
A Vasúti Reform Hatóság (ARF) képviselői szerint a szerelvény szombaton indult el első, utasok nélküli tesztútjára Bukarestből, és vasárnap is megtette ugyanezt a távot, írja az Agerpres.
Ştefan Roşeanu, az ARF elnöke az Agerpresnek vasárnap elmondta, ha a dolgok jól mennek, november 20-ai útján már utasokat is szállítani fog a szerelvény ezen az útvonalon.
A tesztutak még 10 napig zajlanak a Bukarest-Brassó és Bukarest-Konstanca útvonalon.
Az ARF 2022 márciusában kötött szerződést a lengyel Alstom Ferroviaria SpA céggel 37 ilyen szerelvény szállítására, az első vonat 2023. december 4-én érkezett meg Romániába, és azóta tesztellenőrzések sokaságán ment át.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom