Simion: Ceaușescu jobb elnök volt, mint bárki, aki utána következett

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

George Simion, az AUR elnökjelöltje szerint Nicolae Ceaușescu jobb elnök volt, mint azok, akik az 1989-es forradalom után követték őt.

„A '89 utáni elnökökhöz képest Ceaușescu jó volt, Klaus Iohannishoz, Traian Băsescuhoz és Iliescuhoz képest is. Jobb szándékai voltak. Tett jó dolgokat, és tett rosszakat is (…). Azonban 24 év alatt rendbe hozott néhány dolgot, szemben ezekkel a tolvajokkal, akik csak a lopáshoz értettek” – nyilatkozta Simion a Fanatiknak.

Szerinte az 1989 utáni elnökök „románellenesek” voltak, most pedig „úgynevezett demokráciában” élünk. Ugyanakkor elismerte, hogy a kommunista rendszer alatt rossz volt a „politikai foglyoknak” és volt elnyomás is.

„Az egy olyan rendszer volt, amelyben bizonyos kérdéseket gyorsabban meg lehetett oldani. A szabadság szempontjából, a politikai foglyok szempontjából, az elnyomó állam szempontjából, a diktatúra szempontjából rossz volt, de jó dolgok is történtek. Ezek románellenesek. Most egy úgynevezett demokráciában élünk” – mondta Simion.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!