Napok óta küzdenek az erdőtüzekkel Máramaros megyében

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Vasárnap már harmadik napja oltották a Cibles-hegység 1000 méter körüli Şatra csúcsának közelében kitört erdőtüzet a katonai tűzoltók és önkéntesek, írja az Agerpres.

A Máramaros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség szóvivője, Adriana Şanta elmondta, a tüzet sikerült lokalizálni, de a nagyon meredek és nehezen megközelíthető terepen még voltak elszigetelt gócok, és ezek oltása zajlott vasárnap.

A szóvivő szerint a katonai tűzoltók munkáját a magyarláposi és a környék községeinek önkéntes tűzoltóbrigádjai, erdészek, a helyi lakosság tagjai és más belügyminisztériumi szervek munkatársai segítik.

A tűzoltók becslése szerint közel 20 hektár területen pusztított az erdőtűz.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!