Szolidaritási támogatással egészül ki a súlyos látássérültek és súlyos fogyatékkal élők nyugdíja
Sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány arról, hogy 2025. január elsejétől a súlyos látássérültek és súlyos fogyatékkal élők a nyugdíjuk mellett havonta egy úgynevezett szolidaritási támogatásban részesülnek, írja az Agerpres.
A kabinet ülése utáni sajtótájékoztatóján Mihai Constantin kormányszóvivő elmondta, hogy a nyugdíjjal arányos támogatás összegét évente januárban a szociális referenciamutató (ISR) növekedésének megfelelő arányban megemelik, és emellett a bruttó átlagbér reálnövekedésének 50 százalékával is növelik.
A munkaügyi minisztérium által kidolgozott sürgősségi rendelet emellett előírja, hogy a 2025. január elseje után nyugdíjazott súlyos látássérültek és a fogyatékkal élők a fogyatékosságuk súlyosságának függvényében minden egyes ledolgozott évért egy teljes vagy egy fél nyugdíjpontot is kapnak támogatásként. Ennek a nyugdíjpontnak az értéke az ISR 0,125 százaléka.
A kormányszóvivő közölte azt is, hogy a szolidaritási támogatást a szociális felügyeleti és kifizetési ügynökség folyósítja a nyugdíjpénztártól kapott információk alapján.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom