9,5 millió lejjel egészítik ki az iskolai étkeztetési program büdzséjét

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A kormány további 9,5 millió lejt hagyott jóvá az Egészséges étkezés az iskolában programra – jelentette be csütörtökön a kormányszóvivő az Agerpres beszámolója szerint.

Mihai Constatin a Victoria-palotában, a kormányülést követő sajtótájékoztatón elmondta, a büdzsé kiegészítése nyomán további 11.500 gyermek fog meleg ételt vagy egészséges élelmiszercsomagot kapni az iskolában vagy óvodában.

Ezzel a hátrányos helyzetű tanulókat és óvodásokat támogató program finanszírozása több mint 1,139 milliárd lejre emelkedik, ami azt jelenti, hogy összesen több mint 450.000 gyermek részesül benne. Az egységesen 15 lej értékű élelmiszercsomagokat minden tanítási napon kiosztják a kedvezményezett gyermekek között – számolt be a kormányszóvivő.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!