Tévesen diagnosztizálták rákkal, 50 ezer eurós kártérítést kaphat egy konstancai nő

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

50 ezer eurós kártérítést ítélt meg egy konstancai nő számára az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB), miután az orvosok tévesen diagnosztizáltak nála rákot. A pénzösszeget az orvosnak és a Konstanca Megyei Kórháznak kell kifizetnie, ahol a nőt meg is műtötték, írja a Spotmedia. A ítélet ellen még lehet fellebbezni. Az EJEB bírái szerint a páciens magán- és családi élet tiszteletben tartásához való joga sérült.

A most 58 éves nőnél 2008-ban diagnosztizáltak rákot, emiatt megműtötték, viszont az utólagos orvosi vizsgálatokból kiderült, hogy fölöslegesen.

A nő a sajtó érdeklődésére elmondta, mindössze tapintás alapján diagnosztizálták nála a rákot a konstancai kórházban, majd két kemoterápiás kezelést követően meg is műtötték. Eltávolították az egyik mellét és a méhét is kivették.

Két évvel később viszont felmerült benne a gyanú, hogy a diagnózis téves volt. „Kétségek gyötörtek, mert egészségesnek éreztem magam. Fogtam a preparátumokat, és elmentem Bukarestbe, ahol ellenőrizték ezeket és megállapították, hogy valójában nem is rák volt. Egy cisztás emlőgyulladásról volt szó. Egyszerűen csak egy rosszindulatú csomó volt, amit másképp is lehetett volna kezelni, mint műtéttel” – idézte fel.

Ezután bírósághoz fordult, de hosszan tartó pereskedéssorozat után sem született számára kedvező eredmény, ezért az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordult.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!