Gombos Csaba lett Marosvásárhely városmenedzsere

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Soós Zoltán Marosvásárhely újraválasztott polgármestere sajtótájékoztatón jelentette be Vásárhely új városmenedzserét, Gombos Csaba személyében, aki a Romcab vállalat volt igazgatója, de volt már RMDSZ-es városi tanácsos is, írja a Székelyhon.

A polgármester a lap szerint azt mondta, azért választotta Gombos Csabát, mert tapasztalt közgazdász és az önkormányzati munkában sem kezdő. Elmondása szerint az új városmenedzser a közterületekért, virágkertészetért, hulladékkezelésért és a városi sportklubért felel majd. Részt vesz a városfejlesztetési terv kidolgozásában, és segít a gazdaságfejlesztési stratégiák kialakításában.

Soós Zoltán megköszönte Kacsó Sándor volt városmenedzsernek, hogy az elmúlt két évben helytállt és „jól megoldotta” a hulladékelszállítás nehéz kérdését.

A nemrég beiktatott városi képviselő-testület kapcsán elmondta, hogy tapasztalt szakemberek alkotják, és reményét fejezte ki, hogy az új tanácsosok is a város érdekeit tartják szem előtt.

Gombos Csaba a sajtótájékoztatón kihívásnak nevezte a felkérést és arról beszélt, hogy marosvásárhelyiként szeretne visszaadni valamit szülővárosának. Beszélt szakmai tapasztalatairól, amelyeket kamatoztatni szeretne a városvezetésben.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!