Énekesmadarakra vadásztak Marosvásárhelyen, a környezetvédelmi őrség hetet kiszabadított, a csapdákat felszámolta

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Hét illegálisan elfogott énekesmadarat engedett szabadon a Maros megyei Környezetvédelmi Őrség, hívta fel a figyelmet a Marosvásárhelyi Rádió.

A Környezetvédelmi Őrség Facebook-oldalán közzétett bejegyzése szerint illegális orvvadászatról kaptak bejelentést. Információik szerint a marosvásárhelyi Hidegvölgy térségében énekesmadarak befogására alkalmas ketreceket és ragasztóval ellátott botokat állítottak fel.

Az őrség, Maros megyei csendőrség felügyelőségének támogatásával kiszállt a helyszínre, ahol megtalálták a csapdákat, amelyekbe már hét madarat foglyul ejtettek. Az állatokat szabadon engedték, és vizsgálatot kezdeményeztek.

Székely Annamária, a Marosvásárhelyi Környezetvédelmi Őrség főmegbízottja a Marosvásárhelyi Rádiónak azt mondta, hogy a csapdákban tengelicéket, csízeket és kenderikéket találtak. Az illegális vadászat pedig nem újdonság, hanem egy évek óta tartó folyamat, amit próbálnak megszüntetni.

Mint hangsúlyozták: a madarak illegális módszerekkel való befogása, tartása és eladása bűncselekménynek számít, a Maros megyei Környezetvédelmi Őrség pedig ebben az esetben is büntetőfeljelentést tesz a nyomozó és ügyészségi szerveknél.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!