Bírósági felügyelet alá helyezték Nelu Tătaru volt egészségügyi minisztert

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Bírósági felügyelet alá helyezték és eltiltották szakmája gyakorlásától hétfőn a korrupcióval gyanúsított Nelu Tătaru volt egészségügyi minisztert, írta a News.ro. Tătaru ügyvédje szerint az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) döntése nem legális.

Tătaru, aki tagadja, hogy törvényt sértett volna, hétfő reggel, amikor ügyvédeivel együtt kihallgatásra érkezett a DNA Iaşi-i székhelyére, az újságíróknak azt mondta, nem fél és „nyitott szívvel” áll az ügyészek rendelkezésére. „Tudom, hogy az igazság az én oldalamon áll” – fogalmazott.

A DNA októberben indított eljárást Tătaru ellen, akit azzal vádolnak, hogy orvosként 100 és 500 lej közötti összegeket és élelmiszert fogadott el a betegeitől. A Nemzeti Liberális Párt (PNL) ezután leváltotta a Vaslui megyei szervezet elnöki tisztségéből, majd a parlament megszavazta a mentelmi jogának a felfüggesztését.

A politikus 2020 márciusa és decembere között volt egészségügyi miniszter, a Covid-19-járvány idején.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!