Őrizetbe vette a rendőrség azt az ügyvédnőt, aki bérgyilkost fogadott három ember megölésére

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Őrizetbe vették csütörtök este azt az ügyvédnőt, aki a gyanú szerint bérgyilkost fogadott a fia haláláért általa felelősnek tartott három személy meggyilkolására. Nyomozáshoz közel álló források szerint korábban az Ilfov megyei ügyvédi kamara felfüggesztette az ügyvédnő tagságát.

Az Agerpres szerint a nő ellen emberölésre való felbujtás gyanújával indult vizsgálat. A legfőbb ügyészség tájékoztatása szerint idén októberben a nő megkereste egy régi ismerősét, és megbízta, hogy ölje meg azt a három férfit, akiknek szerinte közük van a fia halálához.

A nő fia kriptovaluta-befektetésekkel foglalkozott és 2023-ban halt meg Nagy-Britanniában. A nő szerint a fiát azért ölték meg vagy vették rá öngyilkosságra, hogy megszerezzék a kriptovalutáit.

Az ügyvédnő információkat és fotókat is adott a felfogadott személynek a fia haláláért általa felelősnek tartott három személyről, és az ügyészek szerint összesen 30 ezer eurót készült fizetni a bérgyilkosnak. A pénzt egy tömbházlakás eladása után fizette volna ki – derül ki az ügyészség tájékoztatásából.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!