Tanügyminiszter: Az iskolai konzorciumok megoldást jelenthetnek a tanintézetek túlzsúfoltságának csökkentésére

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az iskolai konzorciumok megoldást jelenthetnek a tanintézetek túlzsúfoltságának csökkentésére, mivel közösen használhatnák az osztálytermeket is – írta pénteken a Facebook-oldalán az oktatási miniszter.

Ligia Deca bejegyzése ahhoz kapcsolódik, hogy megjelent a Hivatalos Közlönyben az iskolai konzorciumok megszervezésének és működésének szabályzatát jóváhagyó miniszteri rendelet.

A tárcavezető arra biztatta az iskolaigazgatókat, hogy éljenek ezzel a lehetőséggel, mert megoldást jelenthetnek egyes iskolákban a túlzsúfoltság csökkentésére. A konzorciumokban résztvevő tanintézetek diákjai és pedagógusai ugyanis a tantermek mellett közösen használhatnák a könyvtárakat, műhelyeket, diákklubokat és sportlétesítményeket.

A miniszteri rendelet szerint a konzorcium létrehozásakor figyelembe veszik a tanulók és a tanárok közös tevékenységeinek megvalósíthatóságát, az iskolák közötti távolságot és megközelíthetőségüket, illetve érintett iskolák közötti tömegközlekedési lehetőségeket.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!