Románia részt vállal a NATO-terület felügyeletét szolgáló többnemzeti drónflotta kiépítésében

Románia részt vállal a NATO területének földi megfigyelésére szolgáló többnemzetiségű drónflotta létrehozásában, mely a fekete-tengeri térség gyorsreagálási képességét hivatott javítani – jelentette be a román védelmi minisztérium, miután Angel Tîlvăr miniszter részt vett a katonai szövetség tagállamainak védelmi minisztereinek találkozóján, írja a Digi24.
A brüsszeli találkozón a miniszter szándéknyilatkozatot írt alá a NATO földi felderítési képességének (NISRF) bővítése keretében a távirányítású repülőgép-rendszerek (RPAS) többnemzeti flottáinak létrehozásában való együttműködésről. Illetve, a Románia, Bulgária és Törökország közötti katonai mobilitási folyosó létrehozásáról is. Ez a folyosó alapvető fontosságú a fekete-tengeri régió összekapcsolhatóságának és gyorsreagálási képességének javítása szempontjából – közölte a védelmi minisztérium.
Tîlvăr hangsúlyozta a regionális védelmi tervek gyors végrehajtásának szükségességét, különösen a fekete-tengeri régió kihívásai miatt. A szövetségi szintű integrált lég- és rakétavédelem fontosságát, az orosz drónok NATO-légtérbe való illetéktelen behatolásával összefüggésben. Ugyanakkor Románia elkötelezettségét is Ukrajna támogatása mellett, mind kétoldalú kezdeményezések, mind pedig a NATO és az EU szintjén történő hatékony koordináció révén, a fellépések egymást kiegészítő jellegének biztosítása érdekében.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom