További 30 napig házi őrizetben marad a diákjai szexuális zaklatásával gyanúsított Alfred Bulai

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az ügyészek indítványára kedden Bukarest első kerületi bírósága elrendelte a diákjai szexuális zaklatásával gyanúsított Alfred Bulai házi őrizetének 30 napos meghosszabbítását, írja az Agerpres.

A bíróság elutasította a volt egyetemi oktatónak azt a kérését, hogy egy orvosi vizsgálat elvégzésére elhagyhassa az otthonát, illetve azt, hogy kapcsolatba lépjen a volt titkárnőjével.

A bukaresti Politikatudományi és Közigazgatási Egyetem (SNSPA) diákjai által szexuális zaklatással vádolt szociológust szeptember 5-én letartóztatták, de csak egy hetet volt vizsgálati fogságban, mert a bukaresti törvényszék szeptember 12-én elrendelte a házi őrizetbe helyezését.

Alfred Bulai ellen a hivatali tisztség szexuális visszaélésre való felhasználása és szexuális bántalmazás gyanúja miatt indult büntetőeljárás.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!