5438 embert telepített ki a katasztrófavédelem az árvízveszély miatt

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség hétfő reggeli összesítése alapján eddig 5438 embert kellett evakuálni vagy önként hagyták el otthonaikat az árvízveszély miatt. Több tucat fa kidőlt, és egy vasútvonal járhatatlanná vált, írja az Agerpres.

A jelentés szerint vasárnap reggel 7 és éjfél között a katasztrófavédelem egységei 27 megyében (köztük Arad, Argeş, Bákó, Botoşani, Brăila, Brassó, Buzău, Kolozs, Konstanca, Kovászna, Dâmboviţa, Galac, Giurgiu, Hunyad, Ialomiţa, Iaşi, Ilfov, Neamţ, Olt, Prahova, Szilágy, Szeben, Temes, Tulcea, Vâlcea, Vaslui, Vrancea) és Bukarestben 90 településen végeztek mentési munkálatokat a szélsőséges időjárás következményeinek enyhítése érdekében.

A tűzoltóknak tíz házból, 14 udvarból, hat pincéből, három tömbház alagsorából, egy közintézményből, egy raktárból és 11 utcáról kellett kiszivattyúzniuk a vizet.

A viharos szél 45 fát és két villanyoszlopot döntött ki, amelyek 11 gépjárművet és két ingatlant rongáltak meg. Több országos és megyei úton nehézkessé vált a közlekedés a felgyülemlett esővíz miatt.

A Piski (Simeria) és Petrozsény közötti vasúti pályára egy fa dőlt, ami egy időre leállította a vonatközlekedést.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!