Schengeni csatlakozásról, migrációról és a határbiztonságról tárgyalt Pintér Sándor a román belügyminiszterrel
Románia teljes körű schengeni csatlakozásáról, a migráció kezeléséről és a határbiztonságról tárgyalt Cătălin Predoiu belügyminiszter magyar hivatali kollégájával, Pintér Sándorral – közölte a szaktárca.
Az Agerpres beszámolója szerint Cătălin Predoiu videokonferencia keretében tárgyalt Pintér Sándorral. A román belügyminiszter köszönetet mondott a magyar fél szilárd és következetes kiállásáért Románia schengeni csatlakozása mellett.
Hangsúlyozta, hogy Románia rendkívül fontos pillanathoz érkezett a schengeni csatlakozás második szakaszában – a belső szárazföldi határellenőrzés eltörlésében.
Kifejtette: Románia bebizonyította, hogy magas szinten teremti meg Európa határbiztonságát, alkalmazza az összes schengeni szabályt és jogszabályt, használja az összes európai rendszert, schengeni vízumokat ad ki, és a repülőtéri és kikötői határellenőrzés 2024. március 31-i megszüntetése óta nem tapasztalt semmilyen fennakadást.
Predoiu kiemelte továbbá, hogy Románia magas szinten felkészült a jövőbeli európai be- és kiléptetőrendszer működtetésére, és hogy Románia a legmagasabb standardok alapján alkalmazza a schengeni rendelkezéseket.
Pintér Sándor megerősítette, hogy Magyarország az EU Tanácsának soros elnökeként is támogatja, hogy Románia teljes körű schengeni csatlakozása még ebben az évben megvalósuljon, többek között a Bel- és Igazságügyi Tanácsban folytatott megbeszélések szorgalmazása révén.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom