Mintegy 50 óvodás és bölcsis kapta el a norovírust Bihar megyében

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A nagyváradi 30-as számú és a Szent László óvoda, valamint Biharszentandrás bölcsődéjében összesen 48 gyereknél jelentkeztek a fertőzés tünetei, miután norovírus-gócpontok alakultak ki a Bihar megyei oktatási intézményekben – közölte a Bihar megyei közegészségügyi igazgatóság (DSP).

A Ebihoreanul szerint jelenleg valamennyien kezelés alatt állnak, állapotuk pedig jó.

Daniela Rahotă, megyei közegészségügyi igazgatóság vezetője szerint a gyerekek hányingertől, hányástól, hasmenéstől szenvedtek, és néhányuknak láza is volt, ezért az orvosok kezdetben ételmérgezésre gyanakodtak. A DSP vizsgálatait követően azonban kiderült, hogy norovírus-fertőzésről van szó, ami egy rendkívül fertőző vírusos betegség, amely akut gyomor-bélhurutot okoz. Az esetek többségében a tünetek három napig tartanak.

Az említett oktatási intézményekben nem kellett függeszteni a tevékenységet, az orvosok által kért egyetlen intézkedés a helyiségek és a használt tárgyak jobb takarítása és fertőtlenítése.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!