Kiskorút kaptak rajta a rendőrök, hogy bedrogozva vezetett egy lopott mopedet a fővárosban

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Keddről szerdára virradó éjszaka elfogtak egy 14 éves tinédzsert, aki lopott mopedet vezetett Bukarest utcáin, és a helyszíni vizsgálatok szerint pszichoaktív anyagokat is fogyasztott. A fiú mögött egy 11 éves gyermek ült, írja a Digi24.

A hatóság közlése szerint hajnali fél négy körül figyeltek fel a mopedre, amely kanyargósan közlekedett az úton, és nem tartotta be a közlekedési szabályokat.

Az ellenőrzést követően kiderült, hogy a mopeden két kiskorú ült, a sofőr tehát nem rendelkezik vezetői engedéllyel. A tinédzsert megszondáztatták, alkoholt ugyan nem fújt, de pszichoaktív anyagokat kimutatott a műszer, ezért kórházba szállították vérvételre.

„Ami a moped eredetét illeti, az elvégzett ellenőrzéseket követően megállapították, hogy azt nemrég lopták el egy 2. szektorban található címről” – tette hozzá a hatóság.

A 14 éves fiút 24 órára őrizetbe vették, és vezetői engedély nélküli járművezetés, pszichoaktív anyag hatása alatt történő járművezetés és lopás miatt emeltek vádat ellene.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!