Az államfő kihirdette a nyugdíjak adómentességi küszöbét 3000 lejre emelő törvényt
Klaus Iohannis államfő csütörtökön kihirdette a nyugdíjak adómentességi küszöbét 2000 lejről 3000 lejre emelő törvényt, közölte az Agerpres.
A jogszabály 2015-ös adótörvénykönyv 100. cikkét módosítja. Előírása szerint a nyugdíj adóköteles részét úgy állapítják meg, hogy a nyugdíjból levonják a 3000 lejes adómentes összeget.
A törvény előírásai 2024. október elsején lépnek hatályba és már az októberi nyugdíjakra alkalmazzák.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom