Amerika október 15-én jelentheti be Románia vízummentességét

Az amerikai hatóságok várhatóan október 15-én jelentik be a romániaiak vízummentességéről szóló döntést, amely a jövő évtől léphet életbe – közölték kormányzati források a Digi24-vel és az Agerpresel.
A román kormány jelenleg a „Qualify Romania” kampányt folytatja, amelynek célja, hogy Románia bekerüljön a vízummentességi programba.
Marcel Ciolacu miniszterelnök július 18-án jelentette be a kampány elindítását. „Hatalmas lehetőség előtt áll Románia, amely csak szeptember 30-ig érvényes. Ezért kérek minden olyan román állampolgárt, aki érvényes B1 vagy B2 vízummal rendelkezik, és azokat, akiknek már volt ilyen vízumuk, hogy kérvényezzék a vízum megújítását. Így fogjuk elérni a maximális 3%-os elutasítási arányt, és meggyőződésem, hogy ha minél több román állampolgárt mozgósítunk ebben a kampányban, akkor jövőre vízum nélkül utazhatunk az Egyesült Államokba” – jelentette be Ciolacu.
Május 12-én Ciolacu kijelentette: szilárd meggyőződése, hogy legkésőbb októberre megszűnik a vízummentesség az Egyesült Államokkal. A miniszterelnök világossá tette, hogy a románoknak továbbra is mozgósítaniuk kell a lejáró vízumuk megújítása érdekében.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom