Növelni kell a medveetetésért kiszabott bírságot a környezetvédelmi miniszter szerint
Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter szerint növelni kell a medveetetésért járó bírságot, hisz általában 1500 lejt szabnak ki, de 48 órán belül csak 200 lejt kell kifizetniük.
A tárcavezető három lépést helyezett kilátásba a Transzfogarason lévő „koldus” medvék és az őket etető turisták miatt:
- figyelmeztető táblák kihelyezése, hogy minden turista tudja, hogy a medvék etetése tilos és pénzbírsággal büntetendő
- videokamerák felszerelése, hogy azokat, akik medvéket etetnek meg tudják büntetni
- továbbá hetente tájékoztatni fognak a kiszabott bírságok számáról.
Szerinte az elmúlt időszakban jelentős számú büntetést szabtak ki medvék etetése miatt.
Ugyanakkor a miniszter hangsúlyozta, hogy növelni kell a bírságok összegét. „Én is úgy gondolom, hogy ezeket a bírságokat meg kell emelni, mert egyesek nevetségesen alacsonynak tartják őket. Normális esetben 1500 lej a bírság, de ha legalább 48 órán belül befizeted, akkor 200 lej. Fontolgatjuk az elsődleges jogszabályok módosítását, hogy szükség esetén magasabb bírságokat is alkalmazhassunk” – tette hozzá.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom