Kilenc túrázót szállított kórházba a hegyimentők, egy nap leforgása alatt 34 segélykérést kaptak

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az elmúlt 24 órában 34 segélykérés érkezett a hegyimentő-szolgálathoz – tájékoztatott vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont, írja az Agerpres.

A bejegyzés szerint munkatársaik 31 személynek nyújtottak segítséget, közülük kilencet a mentőszolgálat vagy a SMURD kórházba szállított. Kettejük esetében a SMURD-helikopter bevetésére volt szükség.

A Salvamonttól ezenkívül 42 betelefonáló kért információkat és tanácsokat a turistaútvonalak állapotáról az elmúlt 24 órában.

A hegyimentőkhöz hat hívás érkezett Prahova, Hunyad megyéből, öt Neamț, három Gorj és Bihar, kettő Brassó és Predeal megyéből, egy Dâmbovița, Argeș, Bacău, Brezoi, Szeben, Argeș, Fehér és Vâlcea megyékből.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!