Kutyái megkergettek egy nyulat – másfél év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték
Egy suceavai fiatalt bűncselekmény miatt ítélték el, miután kutyáival megkergetett egy nyulat, majd TikTok videón hencegett el vele, írja a Digi24.
A 22 éves fiút alapfokon egy év és hat hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték, illetve a suceavai bíróság négy évre eltiltotta az állattartástól. A bírák által meghatározott felügyeleti idő 2 év, ezalatt 90 nap közmunkát is kellene végeznie a városházán. A döntés ellen fellebbeztek, így végleges döntést októberben hoznak.
A férfi 2022 őszén a TikTok-on három videót tett közzé, amelyeken agarai megtámadnak és kergetni kezdnek egy nyulat. A lap szerint az egyik felvételen az is hallható, ahogy a férfi arra biztatja a kutyáit, hogy kapják el a nyulat.
A felvételek a rendőrséghez is eljutottak, és 2022. október 27-én büntetőeljárást indítottak a férfi ellen, mert élő állatokat használt a kutyái „idomítására”, azaz lényegében állatkínzás miatt ítélték el.
A büntetőeljárás során a fiatal elismerte a bűncselekményeit, és azt mondta, hogy megbánta azokat. Ugyanakkor igazságügyi pszichiátriai vizsgálatnak vetették alá. Az eredmények szerint tudatában volt a bűncselekményeknek, viszont a pszichiáter antiszociális személyiségzavart állapított meg nála.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom