Románia miniszterelnöke gratulált Ursula von der Leyen újraválasztásához
Gratulált csütörtökön Marcel Ciolacu miniszterelnök az Európai Bizottság (EB) elnökének, Ursula von der Leyennek az újraválasztásához, írja az Agerpres. Az X platformon közzétett bejegyzésben Ciolacu azt írta, a román kormány továbbra is aktív együttműködést akar az új testülettel, hogy az európai polgárok javát szolgáló közös uniós prioritások megvalósuljanak.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Nicolae Ciucă is gratulált von der Leyen újraválasztásához. „Az ön vezetése alatt Európa erősebb és egységesebb lesz. Várakozással tekintünk együttműködésünk folytatása elé, hogy biztosítsuk Románia méltó helyét a schengeni térségben, és virágzó jövőt nyújtsunk minden európai számára” – fogalmazott a szenátusi elnök egy X-bejegyzésben.
Mint írtuk, az Európai Parlament csütörtökön megszavazta, hogy Ursula von der Leyen újabb öt évre az Európai Bizottság elnöke legyen. A német politikus 401 támogató szavazatot kapott az EP-ben lezajlott titkos szavazáson.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom