Kreml: A NATO hadihajók „koncentrált jelenléte” a Fekete-tengeren fenyegetést jelent Oroszországra nézve
A Kreml csütörtökön közölte, hogy Oroszország fenyegetésnek tekintene minden olyan tervet, amely a NATO hadihajók állandó jelenlétének létrehozására irányul a Fekete-tengeren, tekintettel a szövetségnek az ukrajnai konfliktusban való részvételére, írja a Reuters.
Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivőjét erre azt követően hívta fel Bulgária és Románia figyelmét, miután újságírók egy konferenciahíváson Volodimir Zelenszkij ukrán elnök új tengerbiztonsági stratégiájáról kérdezték. Zelenszkij arról beszélt, hogy biztosítani kell, hogy az orosz haditengerészet ne uralja a Fekete-tengert.
„Természetesen figyelünk a NATO-hajók koncentrált jelenlétére, és Bulgáriára, Romániára, a (NATO) szövetséghez tartozó part menti államokra. Hisz ez, különösen a jelenlegi helyzetben, további fenyegetést jelent Oroszország számára” – mondta Peszkov az újságíróknak. Hozzátette, Oroszország „természetesen” minden szükséges intézkedést megtesz a saját biztonsága érdekében.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom