Gólyát mentettek a szatmári tűzoltók

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Bajba jutott gólyához riasztották a szatmári tűzoltókat, írja Szatmár.ro. A szatmári tűzoltók segítségét csütörtökön késő délután kérték, mivel Vetésben az egyik villanyvezeték tetején lévő gólyafészekből kiesett egy fióka.

A tűzoltóknak emelőkosaras autóval helyezték vissza a repülést még nem elsajátított fiókát a fészkébe.

A helyszínre az Electrica áramszolgáltató egy egysége is kiment, hogy felügyelje a műveletet.

A lap szerint azért is juthatott bajba a gólyafióka, mivel a fiatal madarak ilyenkor már szárnyaikat bontogatják és repülni próbálnak, hiszen néhány hónap múlva igencsak hosszú útra kell keljenek.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!