Gólyát mentettek a szatmári tűzoltók
Bajba jutott gólyához riasztották a szatmári tűzoltókat, írja Szatmár.ro. A szatmári tűzoltók segítségét csütörtökön késő délután kérték, mivel Vetésben az egyik villanyvezeték tetején lévő gólyafészekből kiesett egy fióka.
A tűzoltóknak emelőkosaras autóval helyezték vissza a repülést még nem elsajátított fiókát a fészkébe.
A helyszínre az Electrica áramszolgáltató egy egysége is kiment, hogy felügyelje a műveletet.
A lap szerint azért is juthatott bajba a gólyafióka, mivel a fiatal madarak ilyenkor már szárnyaikat bontogatják és repülni próbálnak, hiszen néhány hónap múlva igencsak hosszú útra kell keljenek.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom