Büntetőeljárás indult a vizsga közben kiszivárgott tételek ügyében

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Szolgálati titok megsértésének gyanújával büntetőeljárást indítottak hétfőn a hatóságok a közösségi oldalakra kiszivárgott román érettségi tételek ügyében.

A Gorj megyei rendőrség közölte: hivatalból vizsgálják, hogy milyen körülmények között kerültek nyilvánosságra hétfőn 9 óra 20 perc körül, az érettségi vizsga közben felvételek a román nyelv és irodalom tételekről. A fotók az egyik Târgu Jiu-i vizsgaközpontban készültek.

Az ügyben vizsgálatot indított a Dolj megyei tanfelügyelőség is.

Ionuţ Catrina főtanfelügyelő az Agerpresnek elmondta, hogy az érettségi tételek lefotózása és a felvételek nyilvánosságra hozása csalásnak minősül. Ezért a tanfelügyelőség képviselői ellenőrzéseket végeznek az érintett vizsgaközpontban.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!