Meghosszabbították a beiratkozás időszakát a szakiskolai és a duális képzésre

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Július 11-ig meghosszabbították a beiratkozás időszakát a szakiskolai és a duális képzésre a 2024-2025-ös tanévre – jelentette be kedden az oktatási minisztérium, pontosítva azt is, hogy ez a módosulás nem érinti a felvételit az elméleti líceumokba.

A beiratkozások eredeti határideje július 5. volt. Meghosszabbítását a minisztérium azzal indokolta, hogy több időt kíván biztosítani a nyolcadik osztály végzőseinek a beiratkozási űrlapok kitöltésére.

Az új menetrend szerint az illetékes megyei bizottságok legkésőbb július 19-ig hagyják jóvá a szakiskolai és a duális képzésre beiratkozottak listáját.

Az oktatási minisztérium közölte azt is, hogy a határidő meghosszabbítása nem érinti a felvételit az elméleti líceumokba. (Agerpres)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!