Viharok várhatóak Erdély több megyéjében
Légköri instabilitásra vonatkozó elsőfokú figyelmeztetést adott ki csütörtök délelőtt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) tizenkilenc megyére. A figyelmeztetés péntek hajnalig érvényes, írja az Agerpres.
Az előrejelzés szerint csütörtök déltől péntek hajnalig Fehér, Arad, Bihar, Beszterce-Naszód, Kolozs, Krassó-Szörény, Dolj, Gorj, Hunyad, Hargita, Mehedinţi, Máramaros, Maros, Neamţ, Szeben, Szilágy, Szatmár, Suceava és Temes megyében felerősödik a légmozgás, a széllökések sebessége elérheti az 50-70 km/órát, és villámlás, égzengés, záporeső várható, helyenként jégesővel.
A rövid idő alatt lezúduló csapadékmennyiség eléri a 20-30 litert négyzetméterenként, de elszórtan a 40 litert is meghaladhatja négyzetméterenként.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom