Csíkkarcfalvától Nagyváradig szavaznak és mozgósítanak az RMDSZ-es politikusok
Az erdélyi magyar megyék részvételi átlaga elmarad a romániai átlagtól, jelentette ki Csoma Botond, az RMDSZ szóvivője, aki délelőtt 10 órakor közölt adatokra hivatkozott, amelyek szerint akkor 7,6 százalékos volt a székelyföldi átlag a romániai 8,9 százalékhoz viszonyítva. Az RMDSZ-es politikusok az urnáktól kijövet egymás után tették közzé mozgósító nyilatkozataikat.
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke szokásához híven ismét szülőfalujában, Csíkkarcfalván szavazott a vasárnapi helyhatósági és európai parlamenti választáson. A szövetségi elnök a szavazás utáni sajtónyilatkozatban ismét azt hangsúlyozta, hogy 500 ezer szavazat kell ahhoz, hogy az RMDSZ átlépje az Európai Parlamentbe jutáshoz szükséges 5 százalékos küszöböt. „Ma arra szavaztam, hogy legyen erőnk a helyi önkormányzatokban, hisz azok a döntések, amelyek helyben születnek, azonnal éreztetik hatásukat a mindennapi életünkben, és nekünk kell alakítanunk a sorsunkat” – jelentette ki a helyhatósági választások kapcsán.
Vincze Loránt, az RMDSZ második mandátumáért induló EP-képviselője is szavazott már. „Én egy olyan Európára szavaztam, amely támogatja az őshonos kisebbségeket, az erdélyi települések fejlődését, a gazdákat, a vállalkozókat, és amely nemet mond a magyargyűlöletre. Az erős és elszánt közösségek ki tudnak állni az érdekeik mellett, és ők lesznek a következő évtized győztesei. Én bízom abban, hogy ma az erdélyi magyarság a győztesek között lesz.”
Szilágyi Dóra, aki az RMDSZ EP-jelöltlistájának a harmadik, nem befutó helyén van, és a fiatalok mozgósítása volt a feladata, ezt nyilatkozta „Ma arra szavaztam, hogy változzon Európa. Figyeljen oda az erdélyi magyar kisebbségre, figyeljen oda a fiatalokra, a mi szükségleteinkre, hogy itthon tervezhessünk jövőt, és ne kelljen külföldre mennünk.”
Tamás Sándor, a Kovászna megyei tanács újrázni készülő elnöke, aki nyugodtan várja következő mandátumát, mert nincs reális ellenfele, szintén mozgósító üzenetet tett közzé. „A félmillió magyar igenre, a nyugodt erőre szavaztunk, arra, hogy legyen hangunk itthon és Európában, hogy Székelyföld az a hely legyen, ahol érdemes családot alapítani, szakmailag kiteljesedni. Építsünk együtt olyan Székelyföldet, ahova gyermekeink hazatérnek.”
Kereskényi Gábor, Szatmárnémeti újrázni készülő polgármestere is szavazott már. „Ma délelőtt a családommal együtt, a folytonosságra, Szatmárnémeti fejlődésére szavaztam, és arra, hogy a megyei tanáccsal kéz a kézben, a jövőben is együtt fejlesszük tovább az egész szatmári régiót. Ugyanakkor, azok ellen is szavaztam, akik vissza akarják vezetni Szatmárnémetit a sötét múltba, a stagnálás időszakába” – jelentette ki a városvezető, aki az elmúlt hetekben több olyan városfejlesztési projektet is befejezett és átadott, amitől újraválasztását reméli. Ilyen a szamos két partját összekötő gyalogos híd, a felújított városközpont. A kampányhajrá utolsó napjaiban Lázár János miniszter is megjelent Szatmárnémetiben, és ismét ígéretet tettek Kereskényivel a Dacia szálló évek óta húzódó felújításának befejezésére.
Biró Barna Botond, aki már a választások előtt kiütötte Borboly Csabát a Hargita megyei tanácselnöki tisztségből, szintén szavazott már. Az udvarhelyszéki RMDSZ-es politikus „egy erős és építkező közösségre” szavazott, „egy olyan Hargita megyére, amely képes szintet lépni, és megfelelő otthonául szolgálni minden lakója számára.”
Szabó Ödön nagyváradi RMDSZ-es képviselő is nyilatkozott, miután szavazott: „Egy kisebbségi közösség számára fontos, hogy helyi szinten, megyei szinten, országos és nemzetközi szinten is legyen képviselete… Hiszem azt, hogy erről szól ez a választás, hogy minden szinten megtartsuk a magyar közösség képviseletét, ezért szavaztam” – mondta Szabó.
Friss bejegyzések
Adó 3,5%: ne hagyd az államnál!
Köszönjük, ha idén adód 3,5%-ával a Transtelex Média Egyesületet támogatod! A felajánlás mindössze néhány percet vesz igénybe oldalunkon, és óriási segítséget jelent számunkra.
Irány a felajánlás!