15-re emelkedett a botoşani-i robbanás sérültjeinek száma

15-re emelkedett a botoşani-i Dedeman barkácsáruházban pénteken történt robbanás sérültjeinek száma – írja az Agerpres.

A botoşani-i megyei sürgősségi kórház orvosigazgatója, Ştefan Bercea a sajtónak elmondta, hogy az áldozatok egyike kiskorú.

Közlése szerint a 15 sérült közül hármat iaşi-i és bukaresti egészségügyi intézményekben kezelnek. A botoşani-i megyei kórházban jelenleg három beteget tartanak megfigyelés alatt, hatot pedig már hazaengedtek, mert csak enyhébb sérüléseket szenvedtek – részletezte az intézményvezető.

A hatóságok korábban azt közölték, hogy az áldozatok közül legalább nyolcan az áruház vásárlói voltak, míg öten az üzlet alkalmazottai.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!