Letartóztattak egy drogkereskedelemmel gyanúsított magyar állampolgárt Székelyudvarhelyen

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Előzetes letartóztatásba került a hét végén egy 31 éves magyar állampolgár kábítószer illegális birtoklása és drogkereskedelem gyanújával – számolt be hétfőn a Hargita megyei rendőrség. A közlemény szerint motozásakor 100 gramm pszichoaktív anyagot és pénzösszegeket találtak a hatóságok a férfinál.

A gyanúsítottat szombaton érték tetten Székelyudvarhelyen a rendőrök kábítószer illegális birtoklásán. Motozásakor és gépkocsijának átkutatásakor 300 euró és 770 lej került elő, ami a gyanú szerint drogkereskedelemből származott.

A rendőrség szerint a férfi bizonyíthatóan fogyasztott is az illegálisan birtokolt kábítószerből, ráadásul drogok hatása alatt vezetett, amiért egy külön büntetőeljárás indult ellene.

A gyanúsítottat vasárnap 24 órára őrizetbe vették, majd a Hargita megyei törvényszék nyomozási bírója elrendelte a 30 napos előzetes letartóztatását.

A rendőrség közölte azt is, hogy a férfi ellen már folyamatban van egy büntetőeljárás azonos bűncselekmények miatt, mert idén január 22-én is tetten érték kábítószer illegális birtoklásán.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!