Egymilliárd lejt utal a kormány a mezőgazdasági támogatások kifizetésére
A termelők támogatására egymilliárd lejjel pótolja ki a kormány a mezőgazdasági minisztérium költségvetését, írja az Agerpres.
Ezt Marcel Ciolacu miniszterelnök jelentette be a csütörtöki kormányülés kezdetén.
'Továbbra is támogatjuk a gazdákat, és ma egymilliárd lejjel növeljük a mezőgazdasági minisztérium költségvetését a gazdáknak járó támogatások kifizetésére.
Ezzel több mint 1,85 milliárd lej áll rendelkezésünkre, amiből rövid időn belül ki tudjuk fizetni mind a növénytermesztők hektáronkénti támogatását, mind a baromfi- és sertéstenyésztőknek járó segélyt' – mondta a kormányfő.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom