Meghalt a Radnai-havasok egyik hegyi ösvényéről lezuhant nő

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Holtan találtak rá a mentőcsapatok a Radnai-havasok egyik hegyi ösvényéről lezuhant nőre – közölte a Beszterce-Naszód megyei katasztrófavédelem (ISU) közleményére hivatkozva az Agerpres.

Az ISU a délután folyamán arról tájékoztatott, hogy egy 50 éves nő körülbelül 30 métert zuhant egy hegyi ösvényről a Radnai-havasokban. Később közölték, hogy az első mentőegység kiérkezett a helyszínre, de holtan találtak rá a nőre, aki az élettel összeegyeztethetetlen sérüléseket szenvedett.

Korábban a közelben egy 37 éves férfit fejtájékon talált el egy lezuhanó kő.

Mindkét incidens a Száka-hegyi nárciszmező térségében történt. A Radnai-havasok 1600 méteres magasságában található természetvédelmi terület vonzó célpont a turisták számára a nárciszok virágzásakor.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!