A stabilizálódás jeleit mutatja a talaj a Slănicon beszakadt úttest környékén
A stabilizálódás jeleit mutatja a talaj a Slănicon beszakadt úttest környékén – írja az Agerpres Prahova megye prefektusának, Emil Drăgănescunak a közlése alapján.
A prefektus sajtóközleményben tájékoztatott, hogy Manole Stelian Şerbulea mérnök-egyetemi professzorral, Grădinaru Florin Adriannal, a román vízügyi hatóság képviselőjével és Slănic város polgármesterével, Costea Daneluşsal arra a megállapításra jutottak, hogy a talaj a stabilizálódás jeleit mutatja a beszakadt úttest környékén. A helyet továbbra is megfigyelés alatt tartják.
A Prahova megyei Slănic városának egyik utcájában április 25-én több mint 60 négyzetméteres felületen szakadt be az úttest, az így keletkezett kráter körülbelül 2 méter mély. Az incidens miatt múlt héten több mint 40 személy kényszerült otthona elhagyására.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom