Beszakadt egy utca a dél-romániai Slănic városában, evakuálták a környék lakóit

Beszakadt egy utca a dél-romániai Slănic városában, evakuálták a környék lakóit
Fotó: a katasztrófavédelmi felügyelőség Facebook-oldala
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Beomlott egy utca csütörtök reggel a Prahova megyei Slănic városában. A hatóságok helyszíni szemlét tartanak, az Agerpres értesülései szerint Emil Drăgănescu prefektus összehívta a megyei vészhelyzeti bizottságot.

A belügyi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) tájékoztatása szerint mintegy két méter mély kráter keletkezett az úton, egy több mint 60 négyzetméteres felületen.

A DSU vezetője, Raed Arafat államtitkár kiküldte a helyszínre a DSU és a katasztrófavédelmi felügyelőség (IGSU) egy egységét, akikhez rövidesen építőipari és bányászati szakemberek is csatlakoznak.

A tájékoztatás szerint az államtitkár megelőző intézkedésként elrendelte a környékbeli épületek kiürítését. A Prahova megyei prefektusi hivatal közlése szerint mintegy 20 személyt evakuálnak a közeli tömbházakból. „A szakmai bizottság vizsgálatát követően és a helyzet alakulásának függvényében további intézkedések következhetnek” – tették hozzá.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!