Zárolta Románia a Gabriel Resources részvényeit
Zálogjogot helyezett el a Gabriel Resources kanadai vállalat Roșia Montană Gold Corporation-részvényeire az országos adóhatóság (ANAF) Fehér megyei kirendeltsége, írta meg az Economica.net. A kanadai vállalat 9,5 millió euró perköltséggel tartozik Romániának.
A Gabriel Resources a zálogjog miatt nem tudja eladni a romániai részvényeit. A vállalat csütörtöki közleménye szerint már csak 1,5 millió dollár áll rendelkezésére a számláin, ezt a tartalékot pedig a szokásos körülmények között május végéig feléli.
„A vállalat tárgyalásokat folytat a meglévő befektetőkkel és más érdekelt felekkel további források megszerzéséről a jövőbeli stratégiai célkitűzései megvalósításához (amelyek adott esetben magukban foglalhatják az esetleges megsemmisítési eljárások költségeit is), valamint általános működőtőkéhez” – áll a Gabriel Resources közleményében.
A cég ugyanakkor kiemeli, jelentős a kockázata annak, hogy nem sikerül új forrásokat szereznie, ami akár a további aktivitását is ellehetetlenítheti.
A Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központjának (ICSID) választottbírósága március 8-án közölte, hogy a román államnak adott igazat a verespataki bányaprojekt meghiúsulása miatt a Gabriel Resources által indított kártérítési perben. A döntés értelmében Romániának nem kell kártérítést fizetnie a pert kezdeményező Gabriel Resources Ltd. és Gabriel Resources (Jersey) vállalatnak, sőt utóbbiak kötelesek megtéríteni a perköltségeket az államnak, 9,5 millió euró értékben.
A Gabriel Resources már korábban közölte, hogy fontolgatja az ítélet megfellebbezését, amit most megerősített.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom