Átadták Szatmárnémeti felújított régi központját

Átadták Szatmárnémeti felújított régi központját
Szatmárnémeti történelmi városközpontjának átadása – Fotó: Kereskényi Gábor Facebook-oldala
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Szerda délután hivatalosan átadták Szatmárnémeti felújított régi központját – számol be a szatmár.ro. Az alkalomból utcaszínházi műsorral várták a látogatókat a megújult Szabadság téren.

A szatmárnémeti városháza 2020-ban nyert meg egy nagyjából 5,5 millió értékű támogatást a régi központ felújítására. A közbeszerzési eljárás lefolytatása után, 2022 novemberében kezdődöttek a kivitelezési munkálatok. Úgy tervezték, hogy már tavaly decemberben átadják a felújítás után lezárt teret, de végül csak most készült el.

A régi főtér felújítása során bővült a gyalog- és kerékpárút-hálózat, újabb sétálóövezeteket és kerékpárutakat alakítottak ki. A projekt előírta a tömegközlekedési eszközök számára fenntartott sáv kialakítását, és az úthálózat felújítását is. A Szabadság tér modernizálása során a meglévő gyalogos útvonalakat újratervezték, és azt állítják, hogy bővült a köztéri bútorzattal felszerelt pihenőövezeteket határoló zöldövezetek aránya. Felújították a szökőkutakat is.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!