Házi őrizetbe kerül az osztályfőnöknőjét bántalmazó marosvásárhelyi diák
A marosvásárhelyi bíróság pénteki döntése értelmében harminc napra házi őrizetbe kerül az osztályfőnöknőjét bántalmazó marosvásárhelyi diák – írja az Agerpres.
Az ügyészség a 15 éves tanuló előzetes letartóztatására tett javaslatot, a bíróság azonban ezt megalapozatlannak ítélte és elutasította, a vizsgálati fogság helyett 30 napos házi őrizetet rendelve el. Ez idő alatt a fiú csak hatósági engedéllyel hagyhatja el az otthonát. Az ügyészség egyelőre nem fellebbezte meg a döntést.
A kiskorú ellen ütlegelés és garázdaság bűncselekményének gyanújával indult eljárás, miután március 11-én bántalmazta osztályfőnöknőjét az iskolában. Korábban az Alexandru Papiu Ilarian Gimnázium vezetősége hivatalos közleményben jelentette be, hogy kicsapja az iskolából azt a fiút, aki megverte az osztályfőnökét, és akit egy nap alatt kétszer is bekísért a rendőrség.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom