Közel félmillió lejes bírságot kapott 47 fa kivágásáért egy cég Bukarest első kerületében
Clotilde Armand, Bukarest első kerületének polgármestere jelentette be, hogy egy ingatlanfejlesztő céget 475.000 lejre bírságolt a helyi rendőrség, amiért illegálisan kivágott 47 fát. A G4Media úgy tudja, a bírságot a Central District 4 Elemente vállalat kapta, a „Lagoon City” nevű projektért, amely luxuslakások építéséről szól.
„A gyors profitért folytatott rohanásban egyes ingatlanfejlesztők durván megsértik a városrendezési és környezetvédelmi jogszabályokat. Az első kerület helyi rendőrségének környezetvédelmi osztálya tegnap rekordösszegű, 475. 000 lejes bírságot szabott ki 47 fa illegális kivágásáért” – közölte Clotilde Armand.
A polgármester szerint a rendőrség a törvény által előírt maximális bírságot szabta ki, ami 10.000 lej/jogellenesen kivágott fa.
„Ehhez az összeghez még egy 5.000 lejes bírságot adtak hozzá, amiért nem biztosították a terület és a körülötte lévő gépek takarítását” – tette hozzá.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom