Csótányok és lejárt élelmiszerek miatt egymillió lejes bírságot szabtak ki az Unicarmra
Csótányok, rothadó gyümölcsök, egy tonna lejárt szavatosságú élelmiszer, rozsdás és penészes hűtőszekrények kerültek elő az Unicarm üzletlánc 26 észak-erdélyi egységének és logisztikai raktárának ellenőrzésekor, amit a fogyasztóvédelem rendelt el, írja a Szatmári Friss Újság.
Az interneten közzétett posztok és tiltakozások nyomán az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság észak-nyugati regionális felügyelősége ellenőrzést rendelt el az üzletlánc boltjaiban és központi logisztikai raktárában.
A szatmári székhelyű Unicarm összesen 26 bevásárlóközpontot üzemeltet (11-et Bihar megyében, 4-et Szatmár, 4-et Szilágy, 3-at Máramaros, 1-et Beszterce-Naszód megyében és 3-at Kolozs megyében) – ezek közül mindössze kettőben nem találtak szabálytalanságot az ellenőrök, de 24 üzletben és a logisztikai raktárban sajnos akadt bőven bírságolnivaló.
A feltárt szabálytalanságok összesen 1 millió lejes bírságot, a nem megfelelő élelmiszerek forgalomból való kivonását közel 450 ezer lej értékben, több mint 1 tonna lejárt szavatosságú alapanyag forgalomból való kivonását, valamint közel 3 millió lej értékben termékek forgalmazásának ideiglenes felfüggesztését eredményezték. Ezen kívül három kereskedelmi létesítmény és egy raktár működését függesztették fel a feltárt szabálytalanságok orvoslásáig, 12 helyszínen pedig a hűtőpultok és kirakatok, valamint a gyümölcs- és zöldségosztályok működését függesztették fel, szintén a szabálytalanságok orvoslásáig.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom