Olasz diákoknak adtak illegálisan egészségügyi asszisztensi oklevelet egy szászrégeni technikumban
Házkutatást tartottak hétfőn a rendőrség gazdasági bűncselekményeket vizsgáló osztályának munkatársai a szászrégeni Eugen Nicoară egészségügyi technikumnál és a Maros megyei tanfelügyelőségen.
A nyomozáshoz közel álló forrásokra hivatkozva az Agerpres azt írja, kihallgatnak több olasz diákot, az iskola tanárait, tanfelügyelőségi alkalmazottakat, valamint a Romániai Általános Egészségügyi Asszisztensek, Szülésznők és Egészségügyi Asszisztensek Rendje Maros megyei kirendeltségének illetékeseit.
A Román Rendőrség korábbi közleménye szerint Maros és Ilfov megyében 12 helyszínen tartottak házkutatást az ügyben bűnszervezet létrehozása, közhivatalnok által elkövetett közokirat-hamisítás, hamis okirat tudatos felhasználása és minősített információk nyilvánosságra hozatalának gyanújával.
A rendőrség szerint 2019-től mostanig több olyan olasz diák iratkozott be az egészségügyi technikumba, akik nem ismerik a román nyelvet, és nem vettek részt sem az elméleti, sem a gyakorlati képzéseken, mégis megkapták az oklevelet, amely feljogosítja őket az egészségügyi asszisztensi szakma gyakorlására az Európai Unió területén. Az ügyben nyolc személyt állítanak elő.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom