Lavina temetett maga alá egy hegyimentőt a Fogarasi-havasokban
Életét vesztette pénteken a Bilea-tónál egy hegyimentő, akit lavina temetett maga alá – közölte a Szeben megyei Salvamont igazgatója, Dan Popescu.
A tájékoztatás szerint a hegyimentő nem volt szolgálatban, amikor a szerencsétlenség történt.
A helyszínre a rohammentő-szolgálat (SMURD) helikopterét hívták.
Az Agerpres szerint Bilea-tó környékén csütörtökön is lezúdult egy nagyméretű lavina, amely maga alá temetett két sátrat, személyi sérülés azonban nem történt, mert a turisták éppen a menedékházban tartózkodtak.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom