Beismerte a Dinamo úszóedzője, hogy szexuálisan bántalmazott egy 7 éves kislányt
Egy 7 éves kislány megerőszakolásának gyanújával tartóztatták le a Dinamo Sportklub 20 éves úszóedzőjét, aki tárgyaláson elismerte a bűncselekményt, írja a Digi24.
Az úszóedző akkor ismerte be, hogy szexuálisan bántalmazta a gyermeket, amikor az ügyészek közölték vele, hogy kamerafelvételek bizonyítják tettét.
A bántalmazás idején több tanár és szülő is jelen volt, de senki sem vette azt észre, hogy segíteni tudjon a kislánynak.
Később a lány édesanyja hívta a 112-es segélyhívót. A férfit ezt követően őrizetbe vették és letartóztatták. A klub vezetősége közölte, hogy az eset után intézkedni fog, minden alkalmazottat ellenőrizni fognak, és kötelesek lesznek bemutatni egy feddhetetlenségi bizonyítványt.
A férfit a hatóság 30 napra őrizetbe vette. A nyomozók szeretnék kideríteni, hogy az edző más gyerekeket bántalmazott-e.
A férfi 2023 márciusa óta volt a Dinamo klub alkalmazottja, előtte a magánszférában dolgozott. A csoportjaiban általában legalább 10 gyerek volt, egyéni órákat nem tartott.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom