Folytatódnak a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásépületének konszolidációs munkálatai
Részben az ügyészség felügyeletével folytatódnak a konszolidációs munkálatok a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium tavaly decemberben beomlott bentlakásépületénél, írja az Agerpres.
A Hargita megyei prefektusi hivatal pénteki tájékoztatása szerint csütörtökön munkamegbeszélést tartott az incidens okait kivizsgáló vegyes bizottság, amelynek tagjai beszámoltak eddigi tevékenységükről.
Az ülésen a Hargita megyei építkezési felügyelőség arról tájékoztatta a testületet, hogy a héten befejezik a törmelék eltakarítását a falomlás helyszínén. A munkálatok egy részét az ügyészség felügyelete alatt végzik. A megrongálódott tetőzetet lebontották, a belső konszolidációs munkálatok befejeződtek, és jövő héten megkezdődnek a külső konszolidációs munkálatok is – részletezte közleményében a prefektúra, hozzátéve, hogy a falomlásban érintett diákok visszakapták a bentlakásban hagyott személyes tárgyaikat.
A kormányhivatal közölte azt is, hogy a megyei önkormányzat folytatja a székelyudvarhelyi városháza által kiadott építkezési engedélyek ellenőrzését, és a következtetéseket jövő héten hozzák nyilvánosságra.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom